Miks paastuda

Enne paastumist peab püstitama eesmärgi, mida tahetakse saavutada. Kui paastumine enne püstitatud saavutuse täitumist lõpetada, siis see nullib kogu protsessi. Isegi vara lõpetamine teeb rohkem kahju ning parem on, kui üldse poleks paastunud. Paastudes tuleb sellele pühenduda ning ei tohi kuskilt järgi anda.  Seega tuleb valida endale jõukohane eesmärk. Minu arusaamise järgi võib paastuda neljal põhjusel:

  1. Kaalu langetamine
  2. Terviseprobleemide lahendamine
  3. Distsipliini praktiseerimine
  4. Vaimne selgus

Loetlesin need põhjused sellises järjekorras põhjusega: kui soovida kaalu langetada ning teha seda läbi paastumise, siis see on ainus, mida saavutatakse. Kui paastuda terviseprobleemide lahendamiseks, siis lahendatakse terviseprobleemid ning langetatakse kaalu. Kui praktiseeritakse distsipliini, siis lahendatakse ka terviseprobleemid ning langeb kaal. Kui soovitakse vaimset selgust, siis kolm esimest tulevad iseenesest. Kuna paastumise aeg kestab teatud aja, siis mõislik on seda aega võimalikult otstarbekalt kasutada ning investeerida sellesse nii, et mõju kestaks võimalikult kaua.

Viimase aasta jooksul olen kolm korda paastunud. Kaks korda 7 ööd ja päeva, millest kolm ööd ja päeva ei tarbinud vett ega toitu ning kaheksandal päeval hakkasin sööma. Kolmandal korral paastusin 6 ööd ja päeva, millest 4 ei joonud midagi ning seitsmendal päeval hakkasin sööma. Siia peab juurde arvestama ka 7 päeva paastumisest väljatulekut. Minu jaoks on see sama keeruline kui paastumine, sest siis tohib küll süüa, kuid kõhtu ei tohi täis süüa.

Kogemusest võin öelda, et toit, mida süüakse enne paastumist, määrab paljuski, kui keeruline või kerge paastumine on. Tuleb süüa võimalikult kerget ja kalorivaest toitu. See teeb paastumisest väljatulemise lihtsamaks. Ka aastaaeg mõjutab. Kui kevadel paastuda, siis on organism talvest kurnatud ning sellevõrra on ka vähe materjali järgi, millest energiat toota.

Paastumisel tuleks järgida seda, et keegi peale sinu lähedaste ei teaks, et sa paastud. Kui teavitada kogu maailma sellest, et sa parajasti kannatad ja oled selle endale ise põhjustanud, ei tee midagi head paastumise eesmärgile. Kui paastuda oma tavalise elurütmi juures, siis peab ennast ületama ning tühjast kõhust tekitatud tigedusest üle olema. Kui see saavutada, siis peale paastumist ollakse palju meeldivam inimene juba selle tõttu, et paastumise ajal allub inimese aju palju kiiremini ja jäävama tulemusega tahtejõule. Kui paastumise ajal sundida tigedus tahtejõuga välja, siis peale paastumist tigedust enam polegi. Sedasi saab ka muud ebasoovitavad iseloomujooned eemaldada. Natukene kannatust ja tahtejõudu ning kiirendatud enesemuutmine võib alata.

Mis puudutab vaimset selgust, siis seda on kõige keerulisem saavutada. Seda ei saa teha üksida. Vaimne selgus saabub koostöös Kõigekõrgemaga. See on keeruline, kuna peab oma mina allutama Temale. See võib osutada mõnel juhul ületamatuks.